У питанні українських політв’язнів у РФ почався стрімкий прогрес: повна версія заяв Москалькової і Денісової (Відео)

ф115 липня омбудсмен РФ побувала у Києві і провела переговорири з українським омбудсменом, а вже 16 липня Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова у Москві буде присутньою на судовому засіданні у справі військовополонених українських моряків.

Росія погодилась допустили до ув’язнених українських полонених і політв’язнів незалежних лікарів. Крім того, омбудсмени домовились уточнити списки для обміну: громадян України, які в полоні і за ґратами в РФ, та громадян Росії, які затримані в Україні. Ці уточнені списки представник України матиме на руках уже сьогодні.

Читайте також: Перший контакт Зеленського з Путіним відбувся: говорили телефоном

Про такий результат переговорів, що відбулися в Києві 15 липня, на спільному брифінгу заявили Уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова та Уповноважена з прав людини ВР Людмила Денісова.

Читайте також: Порошенко назвав точну дату, коли Росія звільнить українських моряків (Відео)

Про дату нового обміну між Росією і Україною Москалькова і Денисова поки не говорять публічно. Останній великий обмін полоненими відбувся на Донбасі в грудні 2017.

Читайте також: Уповноважена з прав людини з РФ прилетіла в Київ обговорювати звільнення українських полонених (Відео)

Про головні домовленості у питанні прискорення обміну полоненими та повна версія заяв Москалькової і Денісової – у відео 5 каналу.