У прифронтових селах розміновують кладовища, аби люди могли відвідати могили рідних (Відео)

Армійці, що боронять позиції на Луганщині, взялися за розмінування кладовищ, щоб люди на свята могли без ризику для життя провідати могили рідних. Наразі там лежить чимало снарядів, що не розірвалися – бойовики не гребують обстрілювати й кладовища, передає кореспондентка “5 каналу“.

У Троїцькому на одній із крайніх вулиць минулого тижня підірвалася літня жінка. Це вже четвертий випадок від початку війни на сході. По цій же вулиці – одне з кладовищ Троїцького. Після інциденту місцеві туди йти бояться.

“Пересуваємося тільки там, де точно знаємо, що можна ходити. Далі – ні ногою. Ніхто не знає, що там”, – каже місцева мешканка Юлія Танасова.

Напередодні Великодніх свят мешканці Троїцького попросили рятувальників перевірити кладовища. У чистий четвер піротехніки взялися до роботи. Загроза підірватися тут чимала, адже цвинтарі розташовані поблизу військових позицій і часто потрапляють під обстріли.

Читайте також: Майже півсотні обстрілів — як бойовики розуміють «режим тиші» (Відео)

Кладовище – все у вирвах, більшість з яких піврічної давнини. Нещодавно міна калібру 82 мм влучила в один із хрестів, скосила його та пошкодила надгробок.

За допомогою щупів піротехніки досліджують кожен метр небезпечної землі. Переважна більшість знахідок – залишки боєприпасів, які вже не несуть загрози. "Це хвостовик 120-мінометної міни. Хвостовик залишився, міна розірвалася. Наразі це безпечно. Загрози не являє", – показує залишки снаряду піротехнік Богдан Карнаух.

Під одним із кущів сапери знаходять гранату. Які ще "знахідки" відшукали спеціалісти на кладовищі у Троївькому – дивіться в сюжеті.