У проведенні спецоперації з ліквідації “ДНР” і “ЛНР” Секретар РНБО України не бачить жодних проблем

Турчинов в камуфляжіУкраїна готова і хоч сьогодні може провести блискавичну спецоперацію зі звільнення Донбасу від окупантів. Про це заявив Секретар РНБО України.

Як сказав в інтерв’ю ЛІГА.net Олександр Турчинов, не роблять цього силовики лише з однієї причинини: невідомо, які сили на захист проросійських сепаратистів кине РФ.

“У сьогоднішніх умовах для нас немає ніякої проблеми в тому, щоб провести швидку операцію з очищення окупованих територій і покласти край існуванню терористичних організацій ДНР і ЛНР. Питання тільки в тому, скільки дивізій кине Росія проти нас під виглядом “захисту жителів Донбасу”, – заявив Секретар Ради нацбезпеки та оборони України.

При цьому він визнав, що ситуація на окупованих територіях що довше, то більше грає на руку Україні, бо мешканці окупованих територій, які повірили в казку "руского міра", на собі переконуються в брехні Росії:

"Ми знаємо про серйозні проблеми з мобілізаційним ресурсом на окупованих територіях. Все більше і більше людей кидають зброю і намагаються покинути гібридні війська РФ. Зарплати, які раніше давали, урізали. За ці гроші вмирати ніхто не хоче - навіть ідейні. В результаті вся військова машина там тримається на російських солдатпх, офіцерах і російській зброї. Вся керівна вертикаль першого і другого так званих армійських корпусів - кадрові російські військові. Це показник того, що у місцевих виникає втома, і небажання бути гарматним м'ясом та розмінною монетою в кремлівських іграх. Пропаганда вже не дає того результату, який давала три роки тому. Рік, два - це ще працювало. Але людей неможливо годувати казками так довго. Сьогодні ситуація вже інша. Більшість починає усвідомлювати, що не мають жодної перспективи. В стані ненависті і страху не можна перебувати нескінченно довго", - розповів Турчинов.

Однак звільнення Донбасу від "руского міра" буде, заявив Турчинов, висловивши переконання, що звільнений Донецьк зустрічатиме українських військових зі сльозами радості так, як це було в Маріуполі.

"Я упевнений: як тільки українські війська увійдуть в Донецьк, як тільки звільнять Луганськ або будь-яке інше окуповане місто - буде хліб-сіль, і сльози радості, і щира вдячність визволителям", - сказав Секретар Ради нацбезпеки та оборони України.