У презентації онлайн бази артефактів трипільської культури на Черкащині взяв участь відомий науковець з Тернопільщини (Відео)

фото: ck.suspilne.media Михайло Сохацький, директор Борщівського обласного краєзнавчого музею взяв участь в онлайн-презентації на Черкащині.
фото: ck.suspilne.media
Михайло Сохацький, директор Борщівського обласного краєзнавчого музею взяв участь в онлайн-презентації на Черкащині.

Першу в Україні онлайн базу артефактів Трипільської культури презентували у державному історико-культурному заповідникові, що у селі Легедзине, на Черкащині.

Керамічні вази, металеві наконечники, залишки фасаду житла прадавнього населення відтепер можна побачити в інтернеті.

Зі слів директора заповідника Владислава Чабанюка, 500 тисяч гривень на реалізацію цього проекту спрямував Український культурний фонд, 140 тисяч гривень надійшло з обласного бюджету, інформує ck.suspilne.media.

Кілька кліків на смартфоні – і перед користувачами з’являється онлайн-ресурс.

Розробник сайту Ігор Кондратюк розповідає, – спочатку створили макет, потім над ним працювали програмісти.

Світлини для сайту створив Олексій Плесков. Упродовж місяця зробив 1010 фото експонатів музею. Кожен предмет, каже, залежно від об’єму має від 3-х до 12 ракурсів.

До цього, розповідає чоловік, досвіду роботи із артефактами не мав. Заради вдалих кадрів працював і вночі.

Тестувати новий ресурс до державного історико-культурного заповідника прийшла чотирнадцятирічна Діана Квич разом із подругами. Каже, користуватися сайтом зручно.

Створити онлайн-базу трипільських артефактів планували давно, – розповідає директор закладу Владислав Чабанюк. Реалізувати ідею вдалося завдяки сприянню Українського культурного фонду, – додає він.

Приємно, що учать у презентації взяв і директор Борівського обласного краєзнавчого музею Михайло Сохацький. Бощівським науковцям є що показати і розказати, адже в районі діє унікальний музей-печера трипільської культури “Вертеба”, який започаткував саме М. Сохацький.

Тож частина експонатів, які можна побачити на сайті, – артефакти Борщівського обласного краєзнавчого музею.

Також на ресурсі представлені речі, з фондів заповідника. В експозиції його музею ознайомитися з ними не можна.

Дізнатися більше про життя і побут трипільців можна у рубриках: кераміка, предмети з міді, знаряддя праці, зброя, поселення Трипільців, пластика, ткацтво, житлобудування, а також фото і відео архів. Нові артефакти, які знаходитимуть під час розкопок, також будуть додавати на онлайнресурс.

Подробиці – у репортажі журналістів UA: Черкаси: