Від Лос-Анджелеса до Сеула: у понад 60-ти містах світу відбулись Євромайдани (Відео, Фото)

1545628_10152176146074254_117669075_n
Торонто. Фото з Facebook Greg Smereczynski

Від Сеула – до Токіо, від Калінінграда – до Тбілісі, а також традиційно у США та країнах ЄС українці провели понад 60 акцій солідарності з Євромайданом та вшанування загиблих під час сутичок у Києві, повідомляє VIDIA.

Українці за кордоном продемонстрували чи не найбільшу згуртованість за всю історію діаспори.

Зокрема, у Канаді українці солідаризувались щонайменше у семи містах – Оттаві, Манітобі, Монреалі, Ванкувері, Вінніпезі, Едмонтоні та Торонто. Додамо, у Едмонтоні українці провели свій Автомайдан.

У США українська діаспора зорганізувала мітинги солідарності щонайменше у 18 містах – у Атланті, Ралі, Остіні, Бостоні, Клівленді, Колумбусі, Х’юстоні, Сієтлі, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Нешвіллі, Філадельфії, Нью-Йорку, Карнегі, Піттсбургу, Міннеаполісі, Вашингтоні та Чикаго. Кілька з цих протестів потрапили в новини на місцевих телеканалах.

 

Чикаго, український осередок. Фото VIDIA

Близько 300 осіб, переважно українці, які живуть і навчаються у Відні, організувалися через соцмережі і взяли участь в “Українській ході”. З цією метою в австрійській столиці спеціально перекрили так званий Рінг – найбільшу кільцеву вулицю у центрі Відня, пише “Радіо Свобода“.

Відень. Фото Rostyslav Futalo у Facebook

На масштабну зустріч у Барселоні зібралися сотні людей, серед яких – і корінні іспанці, і українські іммігранти. Скорботу за загиблими та підтримку протестувальникам висловили й жителі Валенсії.

Акція на підтримку українців пройшла у столиці Південної Кореї, де біля посольства України було влаштовано невеличкий меморіал за загиблими, повідомляє телеканал новин “24“.

Сеул. Фото з Facebook Eugene Golubev

Також біля імпровізованого меморіалу мали змогу віддати шану чоловікам, які загинули у Києві, і жителі Сан-Паулу. А от українська діаспора у Сіднеї попри те, що 26 січня – національний день Австралії, назвала його днем жалоби. На поминальну службу зібралися десятки людей.

Сан-Пауло. Фото з Facebook Eugene Golubev

Понад 700 українців вчора зібралися на центральній площі Лісабону – площі Комерціо, щоб звернути увагу португальського суспільства на події в Україні.

Лісабон. Фото Спілки українців у Португалії

Також українці вшанували загиблих щонайменше у п’яти містах Німеччини – Берліні, Нюрнберзі, Франкфурті-на-Майні, Кьольні та Кілі. “Раніше не можливо було уявити, щоб у центрі Європи лунали постріли, люди помирали, їх викрадали та катували… Люди, які відповідальні за це, сидять в уряді, який більше не може існувати і який повністю утратив свою легітимність та уже безліч разів потопав у брехні,” – пишуть ініціатори акції у Кьольні.

У Празі відбулася скорботна хода “Стоп диктатурі в Україні”. У Франції до пам’ятних акцій приєдналися Париж та Ліль, у Італії Євромайдани відбулись у Римі, Венеції і Болоньї. У Ризі українці влаштували пікет поблизу монументу Свободи, де вшанували загиблих квітами та свічками. У Женеві українці пікетували штаб-квартиру ООН. Мітинги провели також українці Осло, Копенгагена, Афін, Бухареста, Будапешта, Кракова, Любліна.

Женева. Фото з Facebook Bohdan Nahaylo

За останні дні кілька акції солідарності пройшли у Грузії. Зокрема, як інформує журналіст Олег Панфілов, підтримали українців у Зугдіді, Ахалціхе, Батумі, Телаві, Кутаїсі та Руставі. А у Тбілісі активісти зібрали Автомайдан. Кількадесят автомобілів, прикрашених українськими та грузинськими прапорами, проїхали вулицями грузинської столиці. Зустрічні автомобілі вітали їх сигналами, підтримуючи акцію.

Автомайдан у Тбілісі. Фото з Twitter Україна без Чивокуня

Мітинг у підтримку київського Майдану пройшов у Калінінграді. Як інформує користувач trunov-dmitry, на так звану “вахту солідарності із Майданом” вийшли два десятки мешканців найзахіднішого регіону Росії. Більше ніж годину вони спілкувалися із людьми на вулиці. Напередодні мітингу активістів ображали та погрожували їм в інтернеті, однак акція пройшла мирно.

Калінінград. Фото із ЖЖ trunov-dmitry

Мітингарі тримали в руках транспаранти із написами “Банду геть!”, “Росія, встань з колін”, “Смерть тиранам, світ хатинам – війна палацам”, “Янукович – уходи”. Частина пішоходів вигукувала демонстрантам фрази про бандерівців та фашистів, дехто зупинявся для спокійної розмови. Поруч із “вахтою” чергували міліцейські та чиновники держадміністрації.

Калінінград. Фото із ЖЖ trunov-dmitry

Віддали шану загиблим і у Японії. У Токіо українці принесли на акцію фотографії загиблих, символіку, плакати японською мовою, висловившись проти диктатури та державного терору в Україні.

Фото спільноти Українці в Японії "Краяни"

Нагадаємо, що одразу після звістки про першу жертву на Грушевського в діаспорі по всьому світу почали активно виходити на вулиці.