У Польщі прийняли закон про кримінальну відповідальність за твердження про участь поляків у Холокості

1Депутати нижньої палати польського парламенту 26 січня прийняли законопроект про кримінальну відповідальність за твердження про участь поляків у геноциді, влаштованому нацистами в роки Другої світової війни, повідомляє Polskie Radio. Тепер законопроект має надійти на розгляд сенату.

Під забороною, зокрема вираз «польські табори смерті».  Варшава активно виступала проти вживання цього терміна в світовій пресі протягом останніх чотирьох років. Тепер подібні твердження будуть переслідувати за законом, порушникам загрожує до трьох років в’язниці. Закон будуть застосовувати як до громадян Польщі, так і до іноземців, «незалежно від юрисдикції, в якій було скоєно злочин», говориться в документі.

Читайте також: Британія вирішила захиститися від російських військових літаків, які провокують ситуацію біля кордонів країни

Законопроект також передбачає кримінальну відповідальність за заперечення геноциду щодо поляків, вчиненого українськими націоналістами з бандерівської Української повстанської армії (ОУН-УПА). Йдеться, зокрема йде про Волинську різанину і інших масових вбивствах поляків і євреїв в період з 1925 по 1950 роки.

Читайте також: У Польщі вибухнув газопровід: вщент згоріли три житлові будинки (Відео)

Представники правлячої в Польщі партії «Право і справедливість» наполягають на тому, що поляки, точно так само як і євреї, постраждали в роки нацистської окупації. Зокрема, смертна кара загрожувала полякам, які намагалися приховувати в будинку євреїв. У серпні 2017 року тодішній польський прем’єр Беата Шидлов заявила, що Берлін повинен виплатити Варшаві збиток за втрати Другої світової війни. Як повідомила Шидлов, Польща стала «жертвою Другої світової війни» і вимагає справедливості.