У Польщі, за запитом РФ затримали співробітника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Ігоря Мазура

Фото зі сторінки Людмили Денісової/ Фейсбук
Фото зі сторінки Людмили Денісової/ Фейсбук

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє, що у Польщі за запитом Російської Федерації затримали українського громадського активіста і добровольця Ігоря Мазура.

Про це український омбудсмен повідомила у соцмережі Facebook.
“У Польщі, на прикордонному пункті Дорогуск, за запитом РФ затримали співробітника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Ігоря Мазура”, – повідомила Денісова.
Також, за наявною у неї інформацією, до нього не допускають українського консула та не надають адвоката.
“У понеділок, 11 листопада, в місті Холм буде вирішуватися питання про взяття нашого колеги під варту з метою екстрадиції в Росію”, – йдеться в повідомленні. У зв’язку з цим вона закликає Міністерство закордонних справ України максимально сприяти звільненню Мазура – українського громадського активіста та учасника російсько-української війни на Донбасі. Також вона звернулася до представників ЗМІ з проханням максимально допомогти поширити інформацію, аби не допустити судилища та видачі Мазура Російській Федерації.
Як повідомляється на сайті УНСО, затримання відбулося на запит Слідчого комітету Росії про подання Мазура у міжнародний розшук за звинуваченнями в участі у боях на плоші Мінутка у Грозному під час Першої чеченської війни.

За цими даними, до Польщі Ігор Мазур їхав на запрошення віце-спікера польського сайму Беати Мазурек. Ігор Мазур (позивний «Тополя») – один із лідерів УНА-УНСО, певний час очолював осередок «Правого сектора» Київщини, учасник «Україна без Кучми», Помаранчевої революції і подій Євромайдану. Служив на Донбасі у складі ЗСУ у 2014-2015 роках.