У Польщі на фабриці виник скандал через українських робітників

полУ Польщі на одній з фабрик робітникам з України видали уніформу, що кольором відрізняється від  тієї, яку носять поляки.

Як повідомляє «Громадське радіо» з посиланням на Gazeta Wyborcza, таку «різницю» між працівниками зробили у міжнародній компанії  Lindab у селі Вєрухово під Варшавою, яка займається виготовленням дахів, жолобів та вентиляційних труб.

У своє виправдання місцевий підприємець каже, що футболки різних кольорів тут використовують не для дискримінації, а для того, аби полегшити спілкування.

Так, за його словами, усі робітники носять блакитні штани, а колір футболки залежить від посади. Наприклад, у бригадира вона червона, у механіка — зелена.

Українці ж мають вдягати жовту футболку, якщо не знають польської мови, або помаранчеву, якщо знають польську чи англійську.

Проте антирасистське об’єднання Nigdy więcej («Ніколи більше») вважає такий поділ порушенням.

Як стверджує представниця асоціації Анна Татар, в цьому випадку, поляки носять футболки залежно від характеру роботи, яку вони виконують, а українці ж – з огляду на національність. Жінка вважає це приниженням.

Проте, варто зазначити, що самі українці, які працюють на підприємстві (а їх близько 40), на такий «поділ» не скаржаться.