У Пенсійному фонді повідомили, кому з першого липня перерахували пенсію

Із першого липня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб підвищили з 1638 до 1712 гривень або на 74 гривні.

— Отже, в результаті мінімальний розмір пенсійної виплати з цієї дати не може бути нижчим, ніж 1712 гривень. Відповідно, збільшено максимальний розмір пенсій до 17120 гривень, — пояснює начальник головного управління Пенсійного фонду в Тернопільській області Ігор Москалик.

Із першого липня 2020 року перераховано пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника. Також перераховано доплату за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 30 років для жінок і понад 35 років для чоловіків та для осіб, яким призначено пенсію після першого жовтня 2011 р., відповідно 25 років для чоловіків та 20 років для жінок, якщо пенсія призначена до вказаної дати), яка розраховується у відсотках від мінімального розміру пенсії, у разі, коли основний розмір пенсії є більшим за мінімальний.   

Як додає Ігор Москалик, окрім цього збільшено розміри надбавок та підвищень до пенсій, які залежать від розміру прожиткового розміру прожиткового мінімуму:

– підвищення ветеранам війни;

– підвищення жертвам нацистських переслідувань;

– надбавка на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;

– статусні підвищення особам, яким виповнилося 100 років;

– пенсії за особливі заслуги перед Україною;

– державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

– пенсії за особливі заслуги перед Україною, які нараховується понад мінімальні пенсійні виплати.

З першого липня 2020 року мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника на одну дитину не може бути меншим 1712 гривень, на двох дітей — 120 відсотків прожиткового мінімуму (2054,4 грн), а на трьох і більше — 150 відсотків (2568 грн).

Мінімальний розмір пенсії у зв’язку із втратою годувальника з числа військовослужбовців, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій громадян» з першого липня 2020 року становить 3424 гривень (200 відсотків прожиткового мінімуму для непрацезтаних).

Збільшилися розміри пенсій також в осіб з інвалідністю внаслідок війни та прирівняних до них осіб. Зокрема, в осіб І групи інвалідності (650 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб) – на 481 грн, осіб ІІ групи інвалідності (525 відсотків) — 388,50 грн, в осіб ІІІ групи інвалідності (360 відсотків) — 266,40 грн.

Перераховано пенсії особам, яким присвоєно звання «Почесний донор СРСР» або «Почесний донор України». Розмір надбавки з першого липня 2020 року становить 211,80 грн.

Відповідно, органами Пенсійного фонду області перераховано пенсії 246183 пенсіонерам. Унаслідок перерахунку розмір пенсій збільшився для 112324 осіб (або 46% отримувачів пенсій). Середній розмір підвищення становить 42,97 гривень.

Всі перерахунки пенсійних виплат проведено за матеріалами пенсійних справ автоматично без додаткових звернень пенсіонерів, на підставі законодавчих актів у галузі пенсійного забезпечення.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься з четвертого по 25 липня через поточні рахунки у банках або відділеннях Укрпошти.