У Пенсійному фонді пояснили, кому за новим законодавством не призначать пенсію достроково

Український законодавець змінив закон, за яким тепер деякі категорії українських громадян зможуть вийти на пенсію достроково. Але є умови: дострокова пенсія не буде призначена тим, у кого немає відповідного страхового стажу.

Як пояснили в головному управлінні Пенсійного фонду в Тернопільській області, 30 квітня 2022 року набув чинності Закон України від 15 лютого 2022 року №2040-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства», яким, серед іншого, внесені зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Законом №2040-IX передбачена можливість дострокового призначення пенсії за віком особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників.

Додатковими умовами призначення дострокової пенсії є:

на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058 (60, 63,65 років);

за умови реєстрації особи у державній службі зайнятості, якщо немає підходящої для них роботи;

наявність страхового стажу: чоловіки — 35 років, жінки — 30 років.

Право на призначення дострокової пенсії за віком надано також особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я. Право на таку пенсію надається вказаним особам також за наявності страхового стажу: чоловіки — 35 років, жінки — 30 років. Порядок призначення таких пенсій визначить Кабінет Міністрів України.

Дострокова пенсія, призначена відповідно до визначених вище умов до досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, у період роботи або іншої діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, не виплачується.