У Пенсійному фонді пояснили, які причини нарахування мінімальної пенсії

У Пенсійному фонді пояснили, чому частина українців тепер отримує мінімальну пенсію. За даними фонду, розмір майбутньої пенсії залежить від двох показників — заробітку й трудового стажу.

Якщо один із цих показників невисокий, то й розмір пенсії виходить невеликим. У Пенсійному фонді наголошують, що, оцінюючи розмір майбутньої пенсії, важливо звертати увагу не тільки на тривалість стажу, але і на розмір внесків, що сплачуються щомісяця до Пенсійного фонду. Низькі офіційні зарплати і відповідно мізерні відрахування призводять до того, що люди з солідним стажем отримують мінімальні пенсії.

Оксана Старко, економіст ПП «Слов’ятин»: Свого часу в того, хто багато працював, але тепер отримує мізерну пенсію, очевидно була невелика зарплатня, або ж малий трудовий/страховий стаж. Щодо стажу, то він залежить від людини. А от щодо зарплатні, то дуже часто вона була низькою через те, що такі тарифи встановлювали. Наприклад, як могла більше заробити вихователька чи нянечка в дитячому садочку, або вчителька початкових класів?

Такі люди є. Особливо чимало тих, які працювали в період так званої перебудови, коли економіка країни тільки формувалася. Часто-густо у людей не було вибору: або працюй неофіційно, або ж звільняйся. На той час у багатьох ще й розуміння не було про те, що згодом такі заробітки «відгукнуться» у пенсії. Гроші швидко закінчилися, а стажу зафіксовано не було, бо не відраховували внески в Пенсійний фонд. Це — засторога тим, хто працює нині. А щодо літніх людей, яким довелося працювати в непрості часи, коли в країні не було грошей, щоб їм достойно платити, то, переконана, держава повинна компенсувати їм недоплачене раніше й збільшити пенсію до розмірів тієї, яку отримують люди їхньої спеціальності тепер. Звичайно, якщо в них великий стаж роботи.