У пацієнтки в кишечнику лікарі виявили гігантський ком волосся

volosyМедики видалили 1,3 кілограма волосся з кишечника жінки, яка скаржилася на постійні болі в животі.

Після того, як 25-річна Суман Прасад народила свого первістка, її постійно мучили болі в животі. Її чоловік привіз її до лікарні Махараджі Яшвантрао в Індорі, що в західній Індії.

Лікарі спочатку припустили, що у Суман ускладнення після пологів, але комп’ютерна томографія виявила ком волосся в її кишечнику. Як розповів хірург Радж Кумар Матур, що оперував жінку, спочатку була підозра, що матка пацієнтки була пошкоджена під час оперативного видалення плаценти. Лікар не повірив своїм очам, коли під час операції побачив величезний ком волосся в кишечнику жінки: “В ході відкритої операції ми видалили в цілому 1,3 кілограма волосся, як з’ясувалося після зважування”.

Як виявилося, жінка страждає трихотіломанією, яку ще часто називають синдромом Рапунцель. Це розлад, при якому людина вириває та проковтує своє волосся.

Для довідки. Люди, які страждають трихотіломанією, відчувають непереборне бажання вирвати волосся і перебувають у сильній напрузі до тих пір, поки не зроблять цього.

Поїдання волосся може привести до утворення грудок волосся в шлунку або кишечнику, що загрожує серйозними ускладненнями: закупоркою травної системи, запаленням підшлункової залози та жовтяницею, яка викликана блокуванням жовчних проток.

Про трихотіломанію стало відомо ще в XVIII столітті. Першим цей розлад діагностував французький лікар М. Бодамант, коли виявив волосяний ком у кишечнику 16-річного юнака.

Джерело: theUK.one