У Партії регіонів дійшли руки і до хасидів – хоче заробляти на могилі цадика Нахмана

Хасиди на могилі цадика Нахмана в Умані. Фото - weekly.ua
Хасиди на могилі цадика Нахмана в Умані. Фото - weekly.ua

Народний депутат від Партії регіонів Антон Яценко 15 січня вніс до Верховної Ради законопроект, що регламентує перебування хасидів-паломників в Умані під час святкування єврейського нового року - Рош ха-Шана, повідомляє Київ єврейський.

Як відомо, в період святкування могилу цадика Нахмана в Умані відвідує близько 30 тисяч хасидів, цей щорічний масовий приїзд паломників є візитною карткою релігійного туризму в Україні.

Нардеп Антон Яценко пропонує законодавчо затвердити введення електронних перепусток для хасидів-паломників. Вартість перепустки, на думку законотворця, повинна бути не менше 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за один день перебування хасида на спеціальній території паломництва. Неоподатковуваний мінімум становить 17 гривень, тобто один день перебування хасида на могилі цадика Нахмана обійдеться релігійному туристу у 750 гривень (практично 100 доларів). До цього необхідно додати плату за оренду житла, їжу та інші послуги. Тобто вартість поїздки істотно подорожчає.

Законопроект передбачає розробку і виготовлення індивідуальних перепусток, облаштування контрольно-пропускних пунктів, які приймають ці електронні перепустки, а також організацію підготовки та перепідготовки кадрів. Крім того, законопроект передбачає регламентування ставок орендної плати для паломників, оплати за комунальні та інші послуги.

Нагадаємо, раніше вхід на територію компактного перебування прочан дозволявся за пред'явленням паспорта. Журналістам в Уманській міліції виписували спеціальні перепустки.