У парку в Тернополі можуть обігріти та напоїти чаєм будь-кого

пункт-nМобільний пересувний пункт обігріву, як і обіцяли тернополянам, з 29 січня діє в парку імені Т.Шевченка.

Читайте також. У Тернополі закликають оберігати громадський спокій усім гуртом

– Туди приїхав КамАЗ з причепом, – розповів начальник Тернопільського міського відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області Ігор Павук. – Там також є намет, який обігрівається. Тобто люди можуть там цілодобово і ночувати, і поїсти, і отримати першу медичну допомогу. У пункті чергують працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій, працівники Червоного Хреста. Організовує харчування благодійний фонд «Карітас».

У наметі всім охочим пропонують канапки, булочки, чай, повідомляють на сайті міської ради.

Читайте також. Ще одна жертва морозів. У Тернополі рятувальники облаштують мобільний пункт обігріву (Відео)

– Відтак у місті діє один пересувний мобільний і три стаціонарних пункти обігріву, які розташовані у міських лікарнях №1, 2 та 3, – додає Ігор Павук. – Люди мають можливість там відігрітися та отримати першу медичну допомогу.

Довідково. Рекомендації, як поводитись під час снігових заметів – від МНС 

У зв’язку з пониженням температури повітря, випаданням великої кількості снігу і посиленням вітру пересування по дорогах стає небезпечним. Найпідступнішим явищем в цей час є снігові замети. Особливу небезпеку вони становлять для людей, захоплених у дорозі, далеко від людського житла. Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості.

Читайте також. На Тернопільщині із заметів витягували легківку. У біду потрапила родина із немовлям

Для того, щоб не потрапити в біду та уникнути травмування, Територіальне управління МНС України у Тернопільській області пропонує прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей при снігових заметах:

Взимку, при погіршені погодних умов необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті. Під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль потрібно встановити двигуном у навітряний бік. Необхідно періодично виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під заметом. Крім того, автомобіль, який не занесений снігом – гарний орієнтир для пошукової групи. При прогріванні автомобіля важливо не допускати проникнення в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів, з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не закупорювалась снігом.

Читайте також. Тернопілля: синоптики попереджають про сильні морози та опади

Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття.

У жодному разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

Лише у виняткових випадках виходьте з будівель. Не можна виходити поодинці. Повідомте членів сім’ї або сусідів куди ви йдете і коли повернетеся. Якщо ви, пересуваючись пішки поза населеним пунктом, втратили орієнтацію, зайдіть в перший будинок, що трапився на шляху, з’ясуйте місце вашого знаходження і дочекайтеся закінчення завірюхи. Якщо вас покидають сили, шукайте укриття і залишайтеся у ньому.