У Палаті представників США ухвалили резолюцію проти участі РФ у саміті G7

ф1Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США ухвалив резолюцію проти участі Росії у саміті країн G7.

Про це з посиланням на повідомлення конгресмена Альбіо Сірейса повідомляє “УП“.

Ініціатор голосування Сірейс наголосив, що Росії не можна дозволити брати участь у саміті “Великої сімки”, оскільки агресія РФ щодо України триває і Росія продовжує дестабілізувати ситуацію на Близькому Сході та порушувати права людини.

“Коли Росія була виключена із “Великої вісімки” у 2014 році після її агресії в Україні, інші сім країн погодились на кілька умов, які вона мала виконати, перш ніж їй би дозволили брати участь у майбутніх самітах. Росія не виконала жодної. Вона чинила ще більшу агресію в Україні і підривала демократію в інших країнах, включно з США”, – повідомив Альбіо Сірейс.

Він подякував колегам з комітету за підтримку та підкреслив, що Кремль не зможе брати участь у самітах, допоки Росія не стане відповідати міжнародним демократичних стандартам.

Саміт “Селикої сімки” має відбутись 25 серпня в США.

Читайте також: «Є речі, які можна обговорювати», — Путін про Донбас після зустрічі з Макроном (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», Президент Франції під час зустрічі із Президентом Росії 19 серпня нагадав Путіну, що умовою попернення РФ у G8 є повне виконання Росією Мінських угод і рішень «нормандської четвірки». Путін на це зреагував своєрідно, зазначивши, що Росію і так приймають у G20, тому повернення у G7, щоб стати членом «Великої вісімки», для РФ не є пріоритетом.

Натомість Президент США заявив, що хотів би бачити Росію на саміті G8 наступного року.

Зі свого боку Німеччина і Великобританія гостро зреагувала на таку заяву Трампа, підкресливши, що допоки Росія не виправить наслідків своєї агресії, вчиненої щодо України у 2014 році, про повернення РФ у G8 годі й говорити.

Читайте також: Повернення Росії у G8: Меркель і Джонсон назвали умови, головна з яких — Україна (Відео)

Останнім на такі заяви зреагував Президент України.

Читайте також: Президент України зреагував на заяви світових лідерів про повернення Росії до «Великої вісімки»