“У них немає вибору”, – патріарх Варфоломій про РПЦ

Патріарх Варфоломій. Фото - ekathimerini.com
Патріарх Варфоломій. Фото – ekathimerini.com

Російська православна церква все одно визнає рішення Вселенського патріархату про надання Українській православній церкві автокефалії. У цьому впевнений патріарх Варфоломій.

“Подобається чи ні нашим російським братам, рано чи пізно вони підуть за рішеннями, які ухвалив Вселенський патріарх, тому що у них немає іншого вибору”, – так сказав про РПЦ патріарх Варфоломій на засіданні міського правління грецької діаспори в Константинополі з нагоди 150-річчя з дня заснування громади, повідомляє Orthodoxia.info.

Читайте також: Повний текст рішення Синоду Вселенського патріархату щодо томосу для української церкви (Документ)

При цьому Вселенський патріарх наголосив, що знає про зусилля “чорної” російської пропаганди, спрямовані проти Вселенського патріархату.

“Бог дав нам два вуха, щоб слухати з усіх боків”, – зазначив він.

Читайте також: Російська і Білоруська православні церкви заявили про розрив відносин із Константинопольським патріархатом (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України й офіційно затвердив, що церквою-матір’ю Україні є Константинополь. Синод зняв анафему з очільника УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Крім того, Вселенський патріархат визнав незаконною анексію Київської митрополії Російською православною церквою в 1686 році.

РПЦ 15 жовтня під час синоду в Мінську  ухвалила рішення про повне припинення євхаристійних відносин з Константинопольським патріархатом.

Читайте також: Росія може піти війною на Україну через томос? Кремль зробив резонансну заяву

Кремль же зробив заяву, що Росія, мовляв, готова захищати православних в Україні так, як раніше захистила російськомовних.