У новий законопроект про мову внесли понад дві тисячі поправок, – Княжицький

фото: Фейсбук Миколи Княжицького
фото: Фейсбук Миколи Княжицького

Комітет питань культури та духовності  схвалив законопроект про мову та ухвалив рішення винести його на розгляд парламенту у другому читанні.

Про це повідомив голова Комітету з питань культури та духовності, народний депутат Микола Княжицький, пише Еспресо.TV.

«Протягом останніх двох тижнів ми щодня збиралися в Комітеті з питань культури і духовності, обговорювали поправки, яких було понад дві тисячі, шукали рішення, проводили міжнародні переговори. Разом з Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм та Головою Комітету у закордонних справах Ганною Гопко зустрічалися з  Генеральним секретарем НАТО, послами Великої Сімки, з Президентом Європарламенту», — заявив він.

За словами Княжицького, це надзвичайно важливий законопроект.

«Після тої великої роботи, яку було пророблено в Комітеті з народними депутатами та експертами  – новий мовний  закон справді змінить ситуацію в Україні і стане революційним. Українська мова – мова, яка має вживатися в державних установах, сфері послуг, книговидавництві, медіа», — сказав він.

Голова Комітету зазначив, що деякі статті закону вступатимуть в дію з відтермінуванням, «адже ми розуміємо що повинен бути певний час для адаптації».

«Законопроект є ліберальним, проте, я переконаний, що він буде дієвим, адже вперше передбачені серйозні санкції за порушення законодавства про українську мову. Вірю, що законопроект буде ухвалений парламентом в другому читанні. Можливо, будуть якісь спроби цьому завадити, але сподіваюся, що депутати проявлять державницьку позицію та проголосують за законопроект до виборів. І ми нарешті матимемо ефективний закон про функціонування державної мови», — повідомив Княжицький.