У Німеччині зробили ще один крок до сертифікації “Північного потоку-2”

Міністерство економіки Німеччини повідомило про завершення аналізу надійності газового постачання “Північним потоком-2” і передало його результати Федеральному відомству мереж (Bundesnetzagentur).

Про це повідомляє DW.

Експерти Мінекономіки ФРН дійшли висновку, що сертифікація “Північного потоку-2” не загрожує безпеці газопостачання Німеччини та Євросоюзу. Перед ухваленням рішення відомство проводило консультації з іншими країнами – у них брали участь Естонія, Італія, Латвія, Литва, Австрія, Польща, Словаччина, Чехія та Угорщина.

Тепер попереднє рішення в процесі сертифікації має винести німецький мережевий регулятор, який отримав заявку 13 вересня. Потім свою позицію щодо "Північного потоку-2" має висловити Єврокомісія. Брюссельські чиновники мають ще два місяці на підготовку свого висновку. Крім того, Єврокомісія може взяти ще два місяці, якщо їй буде потрібна додаткова інформація.

 

 

Після того, як Федеральне агентство з мереж отримає висновок Брюсселя, у нього буде ще два місяці на ухвалення остаточного рішення. Таким чином, процес сертифікації може тривати вісім-десять місяців.

Читайте також: “Північний потік-2”: Данія дала дозвіл на запуск, Німеччина вимагає гарантій

Про повне завершення будівництва "Північного потоку-2" російський "Газпром" повідомив 10 вересня. 18 жовтня компанія-оператор Nord Stream 2 AG, яка є дочірнім підприємством "Газпрому", проінформувала, що першу нитку трубопроводу заповнено газом. "Газпром" розраховує ввести газопровід в експлуатацію до кінця року. Однак для початку постачання газу з РФ проєкту необхідна сертифікація в якості незалежного оператора транспортної системи.