На 1 годину вперед: у ніч на 29 березня в Україні – перехід на літній час

ф1О 3 годині в ніч на неділю, 29 березня, стрілки годинників слід перевести на 1 годину вперед — Україна переходить на літній час.

На літній і зимовий час навесні і восени Україна переходить за постановою Кабміну від 1996 року, та це швидше традиція ще з радянських часів, як реальна потреба.

Економічного обґрунтування таких переходів не існує — в Україні за час її незалежності ніхто й ніколи не робив офіційних досліджень, чи справді переведення годинників веде до збереження ресурсів, чи навпаки.

Єдиний в Україні, хто порахував економічну доцільність переходу на літній час, — професор одеської політехніки Анатолій Боднарчук. За його даними, від такого переходу кожен українець економив понад максимум «аж» 40 гривень (станом на 2018 рік). Чи варте це знущань над організмом двічі на рік — запитання риторичне.

Читайте також: Перехід на літній час: з’ясувалась несподівана обставина про ефект від переведення годинника (Відео)

У 2012 році в Україні вже була спроба скасувати перехід на зимовий та літній час, однак у Верховній раді тоді не могли вирішити, на якому ж часі — літньому чи зимовому — залишитись Україні, відтак нардепи залишили все, як було.

У Європі про припинення переведення годинників на рівні ЄС замислились і роблять кроки до цього, проте остаточного рішення там ще не прийнято.

Український уряд заявив, що Україна від переведення годинників відмовиться відразу після того, як це зробить ЄС.

Читайте також: Сигнал для влади: українці чітко висловились «за» чи «проти» переведення годинників (Відео)

Євросоюз — на шляху до цього. Останні рішення Європарламенту засвідчують, що 2021 рік цілком може стати останнім роком, коли країни-члени ЄС востаннє переведуть годинники і залишаться в тому часі — літньому чи зимовому, — який для себе оберуть.

Читайте також: Європарламент проголосував за скасування переходу на зимовий та літній час

Природним же за часовими поясами для України є зимовий час, із якого мешканці України в ніч на 29 березня вийдуть на пів року.