У навчальному закладі на Тернопільщині ревізія виявила втрат на півмільйона

податки - розрахунки, ручка, калькуляторПід час ревізії Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою фахівці Держфінінспекції в Тернопільській області виявили порушення, що призвели до втрат на загальну суму 500 тисяч гривень, повідомлеляє прес-служба відомства.

Зокрема, у навчальному закладі не зменшували розміру стипендій учням, які забезпечені безоплатним харчуванням, що призвело до зайвих втрат бюджетних коштів на 154 тис. грн. Окрім того, на оплату праці з нарахуваннями незаконно витрачено 112 тис. грнн, на оплату газу за завищеними тарифами – 29,5 тис. грн.

Виявлено також недоотримання коштів від проходження учнями виробничої практики, покриття за рахунок коштів загального фонду витрат спеціального фонду, порушення при використанні майна.

Крім цього, з обласного бюджету витрачено понад 280 тисяч гривень на  утримання понаднормативних посад та навчання учнів 9 класу, тоді як з надання освітніх послуг, пов’язаних з одержанням базової загальної середньої освіти, коледж не атестований.

За допущення фінансових порушень на 6 посадових осіб складено адмінпротоколи, до навчального закладу застосовано захід впливу – зупинення операцій з бюджетними коштами.

Про результати ревізії поінформовано правоохоронні органи.