У Нацбанку порахували, скільки грошей заробітчани переказали в Україну торік

ф1За підсумками 2019 року українські заробітчани переказали на батьківщину грошових переказів на близько 12 млрд доларів США.

Про це повідомив Нацбанк України у відповідь на запит hromadske.

«Сприятливу ситуацію на валютному ринку упродовж майже всього минулого року визначали гарні показники експорту, які підтримувала відносно непогана цінова кон’юнктура на зовнішніх ринках; рекордна врожайність аграрного сектору; помірне зростання імпорту товарів, зокрема, завдяки нижчим цінам на енергоносії; стабільно високі обсяги надходжень від трудових мігрантів (близько 12 мільярдів доларів)», — йдеться у повідомленні Нацбанку.

Там відзначають, що обсяги грошових переказів дозволили суттєво зменшити курс іноземних валют у 2019 році. Так, у грудні курс долара опустився до 23,2 гривні — на 5 гривень від початку минулого року.

Разом з тим, на початку 2020 року курс валют почав навпаки зростати. Девальвацію гривні у Нацбанку пояснюють попитом на валюту серед імпортерів та низьким обсягом продажу валюти експортерами через отримання бюджетного відшкодування ПДВ.

За три квартали 2019 року трудові мігранти переказали до України 8,74 мільярда доларів, з яких 2,82 мільярда склали перекази з Польщі.

Нагадаємо, що у 2018 році, за розрахунками НБУ, обсяги грошових переказів заробітчан склали 10,88 мільярда доларів. За розрахунками Світового банку заробітчани переказали в Україну 14 мільярдів доларів.

Раніше у Нацбанку очікували, що за підсумками 2019 року українські заробітчани перекажуть в Україну 11 мільярдів доларів. Також там повідомили, що зарплати українців, що працюють за кордоном, зростають повільніше, ніж зарплати в Україні.

У Кабінеті міністрів повідомляли, що за перші 9 місяців 2019 року з України виїхало близько 1,5 мільйона людей.