Тепер Порошенко з Путіним поговорять про газ. Дату зустрічі визначать протягом 48 годин – Еттінгер

1Президент Росії Володимир Путін і президент України Петро Порошенко в середу почнуть переговори щодо газового питання. Про це повідомив єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер, передає російське інформаційне агенство “Интерфакс”.

Раніше тристоронні переговори по газу між Росією, Україною і ЄС велися на рівні міністрів енергетики.

Дата наступної зустрічі у форматі Росія – Україна – ЄС, за даними Еттінгера, буде визначена протягом 48 годин.

Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер вважає, що у Росії, України і Євросоюзу ще є можливість домовитися з газового питання до понеділка, 16 червня, коли Україна повинна погасити заборгованість за газ, пише російське видання "РИА Новости".

"Переговори триватимуть за участю всіх сторін. Я думаю, що у нас ще є достатній простір для маневру з тим, щоб узгодити пакет рішень за чотири дні з тим, щоб уникнути будь-якої подальшої ескалації", - сказав Еттінгер.

Єврокомісія зробить все можливе, щоб знайти рішення газової суперечки Росії та України до понеділка, зазначив Еттінгер.

"Від Єврокомісії, я хочу запевнити, що ми зробимо зі свого боку все, що в наших силах, все, що ми можемо, з тим, щоб бути справедливими, помірними, неупередженими з тим, щоб знайти рішення з цієї газової проблеми до наступного понеділка ", - сказав єврокомісар.

Нагадаємо, сьогодні Володимир Путін заявив, якщо Україна відкине пропозиції РФ щодо газу, то "стосунки перейдуть в іншу стадію".