У наступному році зарплати лікарів суттєво збільшаться. На скільки?

фото: МОЗ України

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

У разі прийняття бюджетного запиту МОЗ, заробітна плата лікарів становитиме 22-25 тис грн, написав він на сторінці фейсбук Міністерства охорони здоров’я України.

«Реанімацію» медичної системи України треба починати зі зростання рівня заробітної плати медичних працівників, вважає міністр.

«Наші лікарі зараз цілком і повністю віддаються рятуванню хворих на коронавірусну хворобу. Ми щодня за це дякуємо їм, але просто слів замало. Питання заробітної плати лікарів — одне з головних зараз. Якщо під час другого читання народні депутати проголосують за суттєве збільшення фінансування медицини, наступного року заробітна плата лікаря починатиметься з 22-25 тис грн», — заявив очільник МОЗ.

Також Максим Степанов нагадав, що МОЗ вже запровадило надбавки у розмірі 300% до заробітної плати медпрацівникам, які лікують пацієнтів, хворих на коронавірусну хворобу.

Крім того, з вересня доплати отримують усі медичні працівники, з цією метою виділено 6 млрд грн.

«Це тільки початок того, що повинно бути зроблено обов’язково. Наступного року необхідно профінансувати медицину не за залишковим принципом, а саме в тому обсязі, якого вона потребує. Я підкреслюю, що 22-25 тис грн — це справедлива заробітна плата, з якої лікар має починати свій шлях після інтернатури. Пропорційно повинно збільшуватись заробітна плата середнього та молодшого медичного персоналу»,— впевнений Максим Степанов.

Варто згадати, що напередодні, на позачерговому засіданні Уряду була прийнята ініційована МОЗ постанова щодо виділення 118,5 млн грн на облаштування тимчасових госпіталів для надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою.