“У нас у сім’ї таких грошей немає” – Садовий про суму застави (Відео)

Андрій Садовий
Андрій Садовий

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд обрати меру Львова Андрію Садовому запобіжний захід у вигляді застави у 50 млн грн.

Суддя Вищого антикорупційного суду Сергій Мойсак розглядає клопотання прокурорів САП про обрання запобіжного заходу для Садового у зв’язку з оголошенням йому підозри за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України – перевищення влади та службових повноважень. В обгрунтуванні підозри прокурори САП зауважили, що у 2015 році Львівська міська рада за ініціативи Садового незаконно розпорядилася землями колишнього колгоспу у передмісті Львова.
Ці землі за твердженням прокурорів, були розпайовані між колишніми робітниками колгоспу “Нове життя”. Проте Львівська міськрада з подачі мера змінила цільове призначення цих земель із сільськогосподарського на промислове, потім віддала в оренду, а згодом продала комерційній структурі за 52,5 млн грн із розстрочкою виплати на 2 роки. Також прокурори заявляють, що було спеціально занижено оціночну вартість цих земель, а продаж відбувся без проведення аукціону, як того вимагає законодавство.
Також порушення закону у САП вбачають у тому, що кошти з продажу були залучені до міського бюджету Львова, а не до державного. Прокурори стверджують, що оскільки селяни не отримали державні акти на право власності землі, то вона, попри те, що була розпайована, належала державі, відповідно, кошти від продажу мали б надійти до державного, а не львівського бюджету.

Також у САП наголошують, що експертиза, проведена слідством, встановила, що вартість землі на момент її продажу у 2015 році становила 93 млн грн, а не 52,5 млн грн. Таким чином, прокурори роблять висновок, що Садовий своїми діями на посаді мера Львова, продавши земельну ділянку в передмісті площею 24 га під будівництво технопарку, завдав збитків державному бюджету в сумі 93 млн грн. САП просять в суду обрати запобіжний захід для Садового у вигляді застави у 50 млн грн та покласти на нього зобов’язання здати закордонний паспорт і без дозволу органів слідства та суду не виїжджати за межі Львова. Також прокурори стверджують, що майновий стан Садового і його родини є співмірним з розміром застави.

Зазначимо, 21 листопада представники САП вручили підозру Садовому у зловживанні владою у справі будівництва індустріального парку.