“У нас не раз чухались до них руки”, – Євген Марчук про подробиці Мінських переговорів з “ДНР” і “ЛНР” (Відео)

Марчук Євген-крупно лицеПереговори у Мінську з представниками самопроголошених “ДНР” та “ЛНР” у безпековій підгрупі Контактної групи завжди ідуть важко, каже представник України у цій підгрупі Євген Марчук.

“У нас чухались руки і чухався язик, щоб сказати непротокольні деякі речі, але реалії, на жаль, такі, що доводилось шукати компроміс”,- зізнається екс-секретар РНБО України.

Євген Марчук розповів в інтерв’ю 5 каналу, що лише для початку відведення озброєння калібру меншого за 100 мм провели 13 раундів переговорів, тривала робота з цього питання 5 місяців.

При цьому змогли домовитись лише про відведення танків та артилерії, а БТРи, БМП, крупнокаліберні кулемети, гранатомети залишаються на лінії фронту, тому про завершення війни на Донбасі говорити ще дуже рано.

Більше того, каже Євген Марчук, попереду ще багато раундів переговорів, бо наразі і російські військові з Донбасу не вийшли, і про повернення контролю над всією протяжністю україно-російського кордону конкретно не йшлося.

Представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук розповів в інтерв’ю і про поведінку ОБСЄ, і про поведінку Росії, і про те, навіщо РФ війна у Сирії.

“Своєю поведінкою Росія не дозволяє покращувати з неї стосунки”, – сказав Марчук про реакцію світу на дії РФ після Генасамблеї ООН.