У найближчі тижні прямої агресії Росії не буде – екс-глава СБУ

1Найближчим часом масштабної операції Російської Федерації на півдні України не очікується. Про цезаявив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках, генерал армії Микола Маломуж.

“А коли вони сформують ситуацію, що Україна і ЗСУ порушили вогонь – проведення операції на Півдні. Але це не в найближчі тижні, як говорять багато аналітиків… Це перспектива майбутнього при різних сценаріях”, – зазначив він.

Крім того, Маломуж зазначає, що Мінські домовленості послужили в деякій мірі Троянським конем, так як ці угоди – це формат президента Російської Федерації Володимира Путіна.

“Він реалізує сценарій, пов’язаний не тільки з припиненням вогню, але й зі спробою легітимізації цих територій. І що вони домоглися – створення владних структур і структур безпеки на цих територіях, створення плацдармів дуже потужних, насичення військами. Відповідно дестабілізації ситуації не тільки в цьому регіоні, але і у всій Україні”, – зазначив Маломуж.

"Зараз ми не маємо перспективи денонсацію, тому що фактично розв'яжемо руки Росії і бойовикам для активних дій", - розповів колишній голова СБУ.

Зазначимо, антитерористична операція на окупованій бойовиками частини Донбасу триває з квітня 2014 року.

Нагадаємо, 5 вересня в Мінську був підписаний протокол про мирне врегулювання на Донбасі. В документі 12 пунктів, головними з яких стали домовленості про припинення вогню та обмін полоненими. Президент України Петро Порошенко наказав припинити вогонь в той же день з 18:00.

19 вересня в Мінську учасниками контактної групи був підписаний меморандум про виконання положень згаданого вище протоколу. Меморандум складається з дев'яти пунктів і передбачає: припинення застосування зброї обома сторонами, зупинку підрозділів і формувань на позиціях на 19 вересня, заборона на застосування всіх видів зброї та наступальних дій, а також відведення великокаліберної зброї на відстань не менше 15 км з кожного боку, що повинно було створити зону безпеки завширшки не менше 30 км. Контроль над виконанням положень документа було покладено на ОБСЄ.

112