У “Нафтогазі” пояснили, чим новий транзитний контракт із РФ кардинально відрізняється від попереднього

газ-Газпром-дядько з логотипом крутить вентиль -КПРосія не зможе безкарно порушувати умови нової транзитної угоди, що почала діяти з 1 січня 2020 року, тоді як у попередньому контракті “Газпрому” і “Нафтогазу” 2009-2019 років були юридичні “дірки”, якими й скоросталась Росія і “Нафтогаз” був змушений звертатись до міжнародних судів.

Про таку кардинальну різницю в газових контрактах з РФ повідомив на своїй сторінці у Фейсбук виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

Читайте також: Уряд України опублікував протокол тристоронніх домовленостей з «Газпромом» (Документ)

Він пояснив, що контракт, який діяв останні 10 років, містив норму, що дозволяла РФ взагалі припинтити транзит свого газу в Європу українською ГТС без жодних штрафних санкцій.

"За правильного і вчасного повідомлення з боку "Газпрому" він взагалі міг скоротити транзит до нуля і не платити ні копійки", - повідомив представник "Нафтогазу" про "тонке" місце контракту 2009-2019 років.

Читайте також: Росія виконала рішення Стокгольмського арбітражу і виплатила Україні за рішенням міжнародного суду $3 млрд

Натомість новий контракт, укладений між "Нафтогазом України" та "Газпромом" на 5 років, такої можливості Росії вже не дає, запевняє Вітренко, оскільки угода побудована за принципом "подавай або плати". За цим принципом Росія зобов'язана тепер через українську ГТС подавати в Європу обумовлені обсяги транзитного газу.

"Попередній контракт на транзит взагалі не містив зобов’язань "качай або плати", - підкреслив представник НАК "Нафтогаз України".

Читайте також: Нова транзитна угода: на які компроміси погодились Україна і Росія (Відео)