У МВС знайшли спосіб контролювати самоізоляцію українців, які повернулись з-за кордону (Відео)

Антон Герщанко. Фото - МВС України
Антон Герщанко. Фото – МВС України

Для визначення місця перебування українців, евакуйованих з охоплених коронавірусом країн, українські правоохоронці можуть залучити дані мобільних операторів.

Про це заявив в ефірі “Свободи слова” на ICTV перший заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, повідомляє МВС України.

Антон Геращенко пояснив, що десятким тисяч евакуйованих з країн світу українців мають бути вдома на самоізоляції, відповідно до підписаних зобов’язань. Однак уже виявлені факти, коли громадяни України карантин порушили. Тому в МВС не виключають, що дотримання карантину евакуйованими українцями будуть відслідковувати за допомогою мобільних телефонів евакуйованих.

"Поліція почала отримувати в автоматизованому порядку дані від прикордонників щодо українців, які підписали особисті зобов'язання про 14-денний карантин шляхом самоізоляції. Не відкидаю, що за прикладом Південної Кореї, Ізраїлю та Польщі державі доведеться звернутися до мобільних операторів і здійснювати контроль за умовами карантину через моніторинг мобільних мереж", - сказав Антон Геращенко.

В МВС нагадали, що за порушення умов карантину в Україні запроваджена відповідальність аж до кримінальної, а мінімальна сума штрафу складає 17 тисяч гривень.

ф2ф3

Читайте також: У МОЗ заявили про підтвердження 10 нових випадків Covid-19 в одній області України (Мапа)

Більше - у прямій мові Антона Геращенка в ефірі ICTV. Відео - МВС України