У МВФ сказали, на якому етапі виділення Україні наступного траншу

Щоб наблизитись до рішення про продовження фінансування за програмою stand-by, місія МВФ має вивчити політику економічного розвитку в Україні та проведення реформ.

Так директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс під час брифінгу відповів на запитання про можливі терміни виділення Україні наступного траншу МВФ, передає “Укрфнофрм”.

“Віртуальна місія на рівні персоналу, яка розпочала роботу наприкінці минулого року, перервалася на короткий час під час святкового періоду й потім поновила (контакти – ред.) і продовжує працювати зараз”, – нагадав представник МВФ.

Він підкреслив, що зараз “обговорюються питання в широкому контексті” щодо програми для України. Крім того, за його словами, місія Фонду також вивчає політику щодо економічного розвитку та реформ.

“Це є тим, що ми повинні обговорити, аби підвести фундамент для завершення огляду”, – пояснив Райс.

Зазначимо, що перед отриманням наступного траншу за програмою МВФ в Україні працює місія Фонду, яка вивчає умови виконання програми та, за результатами роботи, рекомендує Виконавчій раді МВФ прийняти рішення, чи продовжувати фінансування. Цього разу, через пандемію, місія МВФ працює в Україні у віртуальному форматі.

Читайте також: МВФ затвердив для України програму на $5 мільярдів: відома дата першого траншу 

Як повідомлялося, 21 травня 2020 року МВФ та український уряд досягли попередньої домовленості щодо запуску нової програми кредитування для України в режимі Stand-By. Домовленість передбачає виділення 5 мільярдів доларів США та розрахована на 18 місяців.

Читайте також: Місія МВФ продовжила на тиждень роботу в Україні

При цьому у Фонді підкреслили, що програма допоможе Україні ефективно подолати наслідки коронавірусної кризи в економіці та у сфері охорони здоров’я.

Читайте також: Від МВФ Україна цьогоріч очікує понад $2 мільярди 

На початку лютого глава НБУ Кирило Шевченко висловив сподівання, що цього року Україна отримає три транші від МВФ на суму в близько 2,2 мільярда доларів.