У МОЗ сказали, коли українці почнуть отримувати другу дозу вакцини від Covid-19

Другу дозу вакцини від Covid-19 AstraZeneca (Covishield) українці почнуть отримувати з кінця травня цього року.

Як повідомляє сайт Президент України, про це заявив сьогодні представник МОЗ в ході селекторної наради за участю Глави держави.

“Вакцинація другою дозою почнеться з кінця травня, тобто через 12 тижнів після першого щеплення. Саме за таким алгоритмом формується найміцніший імунітет”, – йдеться в повідомленні.

Як заявили в МОЗ, 300 тисяч доз вакцини AstraZeneca Україна розраховує отримати найближчим часом в рамках програми COVAX.

"У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що відсьогодні вже мають працювати понад 1200 пунктів вакцинації. Також очікується, що найближчим часом Україна отримає в межах програми COVAX 300 тис. доз вакцини AstraZeneca та 117 тис. доз вакцини Pfizer", -  сказан ов повідомленні на сайті Президента України.

Читайте також: Головний санлікар України сказав, як отримають другу дозу щеплені Covishield і кого щепитимуть Sinovac (Відео)

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна, раніше заступник глави МОЗ-головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв, що українці, які вже отримали першу дозу вакцини AstraZeneca (Covishield), другу дозу щеплення проти Covid-19 отримають тією ж вакциною з наступних поставок.

"Міністерство охорони здоров’я гарантує, що вакцина всім, хто щепився, для другого щеплення буде", - заявив 26 березня Ляшко.

Читайте також: Запис на вакцинацію від Covid-19: МОЗ України дало вичерпні інструкції (Графіка, Відео)

Наразі в Україні, нагадаємо, є лише один лікар, який вже отримав обидві дози вакцини проти коронавірусу. Першу дозу вакцини від Covid-19 в Україні на сьогоднішній ранок отримали майже 200 тисяч українців. Вакцина AstraZeneca (Covishield) - єдина вакцина, якою від початку вакцинації і досі щеплять в Україні від коронавірусу. Її Україна отримала в кількості 500 тисяч доз. На черзі - китайська вакцина Sinovac, перша партія якої вже прибула в Україну минулого тижня.