У МОЗ пояснили нові критерії карантину, запровадженого в Україні до кінця року (Графіка, Відео)

Адаптивний карантин, запроваджений в Україні через поширення Covid-19, діятиме до кінця цього року, однак його критерії оновлені змінами до постанови уряду №641. 

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пояснивши сьогодні на брифінгу нові рішення, прийняті Кабміном.

“Із 19 жовтня до червоного рівня небезпеки буде віднесено 68 адміністративних одиниць у 15-ти обалстях, тоді як наразі вона діє в двох містах”, – сказав Максим Степанов.

Міністр пояснив, що таке різке збільшення кількості міст, районів і областей України в червоній зоні зумовлене новими критеріями карантину, що їх за поданням МОЗ запровадив Кабмін.

Зокрема, червоний рівень епідемічної небезпеки тепер встановлюватимуть, якщо захворюваність на Covid-19 протягом 14 днів складає понад 320 на 100 тисяч населення.

Також, за словами глави МОЗ, зміни до постанови Кабміну запроваджують чітке встановлення функцій контролю за карантинними заходами, а також обмеження, яких раніше в Україні не було.

Так, зокрема, незалежно від карантинного зонування, всі заклади громадського харчування в Україні тепер можуть працювати не пізніше, як до 22-ї години, а всі футбольні матчі, крім міжнародних, проводитись мають без глядачів на стадіонах.

Більше подробиць – у графіці МОЗ та поясненнях міністра охорони здоров’я України (на відео брифінгу – із 9 хв 45 сек від початку).