У місті на Рівненщині сьогодні перепоховали останки закатованих жертв тоталітарного комуністичного режиму (Відео)

фото: rv.suspilne.media
фото: rv.suspilne.media

У Дубні, на Рівненщині, сьогодні відбулася важлива подія. Тут перепоховали рештки 29-ти політв’язнів, закатованих НКВС. Їх розстріляли у червні 1941-го року на території тодішньої в’язниці.

Загалом, у місці, де нині військова частина, у перші дні війни було знищено орієнтовно триста політв’язнів. Ще сотні вдалося втекти із в’язниці. Серед них чехи, поляки та українці, – зазначив історик Андрій Жив’юк.

Із цього числа завдяки архівним документам і свідченням людей встановили 41 ім’я.

Цей список Андрій Жив’юк зачитав на сьогоднішній панахиді, інформує rv.suspilne.media.

Панахиду за невинно убієнними відправили владики трьох конфесій.

Територію колишньої Дубенської в’язниці фахівці меморіально-пошукового центру “Доля” досліджували цьогоріч у травні. Потому виявлені людські рештки передали на дослідження антропологам.

На те, аби отримати дозвіл на дослідження території колишньої Дубенської в’язниці, де нині розташована військова частина, пішло майже 10 років, – зазначає міський голова Дубна Василь Антонюк.

Міський голова Дубна Василь Антонюк сподівається, що пошук решток політв’язнів на території колишньої Дубенської в’язниці продовжать. Адже, за приблизними підрахунками голови комісії з реабілітації при облдержадміністрації Андрія Жив’юка, у червні 1941-го року там було знищено сотні людей, серед яких чехи, поляки та українці. Наразі історики змогли ідентифікувати імена лише 41 убитого політв’язня.

Подробиці – у репортажі Телеканалу UA: Рівне: