У Дніпрі археологи провели розкопки стародавнього міста і знайшли унікальні артефакти (Фото)

фото: Дніпропетровська обласна рада

Археологи з Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького вперше в історії провели розкопки старовинного міста на території сучасної Самарівки. На думку вчених, саме звідси розпочало свою історію сучасне місто Дніпро, повідомляє Prostir.Museum з посиланням на Дніпропетровську облраду.

“Розкопки тривали з 17 червня по 9 липня на території забутого міста – Катеринослава Кільченського. Більше 200 років вважалося, що всі його будівлі були розібрані і від міста не залишилося ніяких артефактів”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, були знайдені залишки міста XVIII століття, його житлові споруди, кахлі, печатки, кістки та інше.

фото: Дніпропетровська обласна рада

“За 7 років існування міста були збудовані фортеця та декілька кварталів із житловими та громадськими спорудами. Населення міста в 1781 році складало близько 3 тис. осіб. Місто формувалося як поліетнічний центр. Його населяли українці, росіяни, греки та вірмени, які прибули з Кримського півострова. Працювали дві фабрики – шкіряна та свічна, два училища. У 1784 році було обрано нове місце для Катеринослава – високий правий берег Дніпра”, – поінформував завідувач відділом ДНІМ ім. Д. Яворницького Максим Кавун.

фото: Дніпропетровська обласна рада

Зокрема, найцікавішими знахідками експедиції спеціалісти називають пічні кахлі кінця XVIII століття. Знайдені одразу декілька зразків кахлів: зі східними мотивами (Китай, Японія), з рослинним орнаментом. Кольорові кахлі палацового типу ніколи не зустрічалися в даній місцевості. Фахівці переконані, що вони походять з Санкт-Петербурга або інших великих міст, пише zik.ua.