У міськраді відреагували на побори у тернопільських школах

З 2015 року в Тернополі діє наказ «Про заборону безсистемних та неконтрольованих зборів коштів з батьків». Проте, як зазначають в управлінні освіти і науки, до них і далі надходять телефонні повідомлення та письмові звернення батьків щодо примусового збору коштів в окремих навчальних закладах.

За словами батьків, гроші збирають ніби то на проведення різноманітних заходів, придбання меблів, поповнення благодійних фондів.

Читайте також: На Тернопільщині цьогоріч викрили понад сто працівників, які отримували зарплату в конвертах

– Наявність таких фактів свідчить про зниження персональної відповідальності керівників навчальних закладів, недостатній контроль з їхнього боку за діяльністю педагогічних працівників. Низька поінформованість батьків щодо ефективності та прозорості використання коштів створює передумови для виникнення негативних явищ в системі освіти, формує негативну суспільну думку щодо фінансових зловживань та корупції у навчальних закладах, – зазначила начальник управління Ольга Похиляк.

Читайте також: Стало відомо, як школярі будуть «відпрацьовувати» карантин

Відповідно до наказу, заборонено проводити будь-який примусовий збір коштів у вигляді благодійних внесків.

Також зобов’язано вчителів інформувати керівника закладу про збір коштів у класах (групах), незалежно з чиєї ініціативи він здійснюється.