У міського голови запитували про парковки, військову частину і тендери (Фото)

PC240002-nВідновлення військової частини в Тернополі, функціонування ринків і парковок у місті, проведення тендерів – головні питання із життя міста, які нині цікавлять тернополян.

Міський голова відповів на усі запитання присутніх, повідомляє сайт міської ради.

Читайте також. Парки міста отримали 85 тисяч, а громадські організації – від 2 до 30 (Відео)

Нагадаємо, 19 березня відбулася робоча зустріч міського голови Сергія Надала з представниками організації «Тернопільська правозахисна група», громадськими активістами та журналістами. Вони обговорили ряд питань, які найбільше турбують тернополян.

Читайте також. Стадіон спішно ремонтують – готують до гри “Тернопіль”- “Чорноморець” (Відео)

Військова частина

– Територія військової частини належить Міністерству оборони. Ще 23 листопада 2012 року сесія Тернопільської міської ради прийняла звернення до тодішньої влади про недопущення розформування військової частини, на жаль тоді до нас не дослухалися, – зауважив Сергій Надал. – Згодом у мене була розмова з ректором академії сухопутних військ у Львові, щоб на цій базі зробити військовий ліцей. Була відмова. Сьогодні ситуація в країні змінилася, і я продовжу перемовини…

Парковки

– Нині в місті функціонують 13 майданчиків для паркування. На вул. Руській – майданчик для безоплатного паркування передбачений в першу чергу для зручності відвідувачів Центру надання адміністративних послуг, – відзначив Сергій Надал. – Є 9 майданчиків для платного паркування на вул. Живова, Патріарха Мстислава, 15 Квітня, Микулинецька, Коперника, Митрополита Шептицького, Майдан Волі, Майдан Мистецтв (нині – площа Героїв Євромайдану), С. Будного. Оператором паркування, який має право організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, визначили ФОП Тешнера Євгенія Миколайовича. З ним уклали договір з організації забезпечення паркування транспортних засобів в місті Тернополі. Цього оператора визначили за процедурою конкурсного відбору.

Читайте також. Дали квартири працівникам СБУ, гроші – на безпритульних собак і угоду з Малашівцями (Відео)

Майданчик для паркування «Майдан Привокзальний» – територія надана ПП «Привокзальний майдан» на договірних умовах для організації паркування. Є два майданчики для безоплатного користування – вул. Поліська, вул. 15 Квітня – вул. Братів Бойчуків. Їх функціонування забезпечують ТОВ «Епіцентр К» та ПП «Продекспорт», відповідно. Усі вище вказані суб’єкти господарювання, які організовують функціонування майданчиків для паркування сплачують у місцевий бюджет збір за місця для паркування транспортних засобів у порядку, встановленому Податковим кодексом України. Вартість парковки від 1 січня цього року залежить від площі парковочного місця і становить 36,5 гривень за один квадратний метр. Минулого року при плані 700 тисяч гривень, ми залучили 982 тисячі у бюджет за паркову.

Ринки

– Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 25.01.2006 р. затвердили перелік суб’єктів господарювання на об’єктах, де у Тернополі здійснюють ринкову торгівлю. Станом на 01.03.2014 року в місті – 28 ринків, – сказав міський голова. – Усі ринки – паспортизовані, тарифи на послуги ринків затверджуються наказом керівника ринку, відповідно до розробленої калькуляції.

Земельний податок

– Усі земельні ділянки, які є у комунальній власності, це є власність громади, – наголосив Сергій Надал. – Тепер цифри: у 2009 рік сплатили до 20 млн гривень земельного податку, 2010 рік – 22 млн гривень, 2011 – 27 млн гривень, 2012 – 35 млн гривень і 2013 – 40 млн гривень. Усе через те, що нині виконують договори, які не виконували багато років. Так, звичайно, є багато ображених, але ці гроші йдуть на благо громади і на розвиток міста.

Тендери

– Так, за період 2013 року загалом провели 209 процедур закупівель. Крім того, я підписав розпорядження про забезпечення відкритості та прозорості тендерних закупівель, – відзначив Сергій Надал. – З метою раціонального та ефективного використання бюджетних коштів, забезпечення громадськості та ЗМІ повною та об’єктивною інформацією про організацію та проведення закупівель за бюджетні кошти до проведення всіх тендерів залучатимуть представників ЗМІ та громадськості.