У Мінсоцполітики пояснили кому нараховують підвищені пенсії в січні

Фото з вільних джерел.

Із січня не всім пенсіонерам нарахують підвищені пенсії. Лише для деяких категорій українців виплати будуть більші. Додадуть грошей чорнобильцям, родичам загиблих військовослужбовців і жінкам певного року народження.

Із четвертого січня 2022-го вже розпочали виплачувати підвищені з першого січня 2022 року пенсії. Про це інформує Мінсоцполітики. Отже, кожному із непрацездатних батьків (матері/батькові) і дружині (чоловікові) загиблих, померлих (таких, що пропали безвісти) осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, мінімальний розмір пенсійної виплати становить 7 800 грн. Перерахунок провели автоматично для 3 361 осіб і пенсію в середньому підвищили на 1 895 грн.

Тим, хто отримує пенсію з інвалідності й стосовно яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, а також пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа, проведено перерахунок. Відповідними законами надано можливість цивільним особам обчислювати пенсію з інвалідності, виходячи із заробітної плати, визначеної з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, як це раніше було передбачено для військових. Перерахунок автоматично провели й підвищили пенсію в середньому на 2 903 грн.

Із першого березня 2022 року пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», обіцяють про індексувати.

Уже починаючи з першого січня 2022 року, жінкам, які народилися з першого січня 1962-го по 31 грудня 1962 року, при зверненні вперше за призначенням пенсії за віком встановлюється щомісячне підвищення в розмірі дев’яти відсотків зазначеної пенсії.