У Мінсоцполітики пояснили, чи вплине заборгованість за комірне на призначення субсидії

Навіть теперішня літня спека не дає забути людям, які отримували субсидії, що зима не за горами. Тим паче, що уряд змінив умови отримання допомоги.  

Як повідомили в Мінсоцполітики, Кабмін прийняв постанову відповідно до якої переглянули окремі критерії майнового і матеріального стану тих, хто попередньо отримував субсидії, зокрема щодо того, чи не купували вони дорогих речей, яким рухомим і нерухомим майном володіють, чи мають у банках депозити й на яку суму.

Відбулося це 14 квітня цього року. А вже в травні 2021-го запланували призначати житлову субсидію на наступний період після подання громадянами нових заяви та декларації. Таким чином мали отримати інформацію про майновий стан родини, наявність депозитів. У Мінсоцполітики нагадали, що ці уточнення було важливо зробити, оскільки Міністерство фінансів встановило, що після оформлення житлової субсидії були такі її одержувачі, які купили авто на понад 800 тис. грн, нову сільськогосподарську техніку, валюту на понад 1 млн грн.

Майже через місць — 19 травня уряд прийняв ще одне важливе рішення: призначення житлової субсидії на наступний період тим, хто отримував житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020–2021 років, проводитимуть без звернень. Але це окрім тих домогосподарств, яким житлова субсидія: надавалася у грошовій безготівковій формі; призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи; індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію); призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не живуть за місцем реєстрації.

Передбачено, що рішення про призначення житлових субсидій без звернень громадян приймають органи соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів — Мінфіну за результатами проведеної перевірки даних щодо одержувачів житлових субсидій.

Як повідомили в Мінсоцполітики, на сьогодні органи соціального захисту населення отримали інформацію про доходи тих, хто претендує на субсидію, від Пенсійного фонду й податкової. Тож тепер готуються до масового розрахунку субсидій на неопалювальний період.

Цікаво, що в Мінсоцполітики зауважили, що збір і обробка інформації про субсидіантів — 6 млн осіб (кількість тих, хто входить до складу домогосподарства, в середньому — дві людини), потребує залучення різних джерел, зокрема інформації від десятків банківських установ, реєстрів прав на рухоме та нерухоме майно. Наразі зібрані дані узагальнює Мінфін. І додали, що найближчими тижнями після того, як від Мінфіну надійдуть результати перевірки одержувачів субсидії на відповідність новим критеріям її отримання, органи соцзахисту населення автоматично її призначать понад 2,5 млн одержувачів. Призначать і нарахують житлові субсидії усім домогосподарствам, починаючи із травня цього року.

Щодо заборгованості за комірне, то, як запевнили, її наявність за травень цього року не вплине на рішення щодо призначення житлової субсидії.