У Міноборони України заявили про завершення четвертої спецоперації евакуації українців з Сирії

Фото – ФБ Ганни Маляр

19 жовтня успішним поверненням на батьківщину завершилася четверта спеціальна операція евакуації українських громадян із Сирії.

Про це заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила у Фейсбук.

“Сьогодні вранці успішно завершилася ще одна спеціальна операція евакуації українських громадян із Сирії. Життя кожного українця та його безпека є найвищою цінністю для нашої держави”, – заявила Маляр.

Вона нагадала, що про перебування жінок-громадян України з дітьми у двох закритих таборах Аль Холл і Родж на території північно-східної Сирії (“Сирійського Курдистану”) стало відомо в 2017 році.

З кінця 2020 року Головне управління розвідки Міністерства оборони України спільно з МЗС почало проводити спеціальні операції евакуації громадян України з цих таборів Сирії.

Сьогодні проведена четверта така операція, що відбулася за допомоги почесного консула України в Ербілі доктора Фархана.

"Планується фінальна 5-та операція з евакуації. Після чого всі громадяни України будуть повністю евакуйовані з регіону північно-східної Сирії ("Сирійський Курдистан"). Наразі там залишається 11 родин громадян України. Всі вони вивезені з табору Аль Холл, підготовлені до евакуації, але знаходяться на карантині", - заявила заступник міністра оборони України Ганна Маляр.