У Міністерстві освіти підготували вчителів початкових класів на абсолютно нових засадах, – Павло Хобзей

Павло Хобзей Громадське радіо
Павло Хобзей
Громадське радіо

Про це заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей розповів у інтерв’ю Громадському радіо. Зокрема чиновник наголосив, що системні зміни торкнуться початкової освіти:

“Нова освітня реформа стосується і міських, і сільських шкіл з 1 по 11 клас включно. Міністерство прийняло типові освітні програми за якими буде відбуватися навчання. Коли говоримо про реформу, то маємо на увазі зміст освіти, методики викладання та навчальне середовище. Ці компоненти однакові для усіх шкіл.

На навчання вчителів, які 1 вересня стануть класними керівниками першокласників, уряд виділив 370 млн грн. Програма цього навчання затверджена Міністром освіти. Вона складається з очної компоненти та дистанційного навчання через інтернет. Дистанційний курс складається з 6 модулів, їх можна скачати на флешку і освоювати у зручний для цього час.

Уряд виділив 1 млрд грн субвенцій на організацію освітнього середовища. Відповідно до постанови передбачене співфінансування цього процесу у розмірах 30% на 70% — для міста, 90% на 10% — для районів та ОТГ.

У концепції нової української школи ми хочемо позбавитися авторитарної педагогіки", - розповів Павло Хобзей.