У міністерстві культури оголосили війну мобільному додатку “ВКонтакте”

фото з вільних джерел

Сам міністр культури Олександр Ткаенко хоче розібратись: чому попри заборону і блокуання цей додаток працює в Україні. Тож чи дійсно російська соцмережа знайшла спосіб обійти блокування на території нашої держави?

Про це міністр повідомив на пресконференції з нагоди ста днів на посаді.

“Проблема проникнення дезінформації, яка йде з “ВКонтакте” чи з російських телеканалів, дійсно вагома. Ми кілька разів зустрічалися в РНБО з цього приводу, є план заходів, сподіваюсь, що він буде реалізований. Стосовно “ВКонтакте” я попросив сьогодні, щойно ми дізналися про цю інформацію, перевірити, чи насправді це реалістично, і що можна зробити, яке рішення потрібно ухвалити для того, щоб протидіяти цій історії”, – зазначив Ткаченко.

Підставою для заяви міністра стало повідомлення, оприлюднене 12 вересня на офіційній сторінці для українських користувачів “ВКонтакте”.

Повідомлення на сторінці vk.com/ua

“Між вами і месенджером, музикою, іграми та багатьма іншими сервісами більше немає перешкод — користуйтеся VK як і раніше, без жодних VPN. Ми покращили роботу проксі в мобільному додатку, тому з’єднання тепер стабільніше — ви можете з комфортом спілкуватися з близькими, слухати улюблені пісні, читати та публікувати дописи, а ще вирішувати щоденні справи й побутові клопоти за допомогою мінідодатків”, – зазначається у повідомленні.

Кореспонденти Суспільного встановили, що станом на 14 вересня мобільні додатки “ВКонтакте” для операційних систем Android та іOS дійсно працюють на території України. Додатки доступні до завантаження, стабільно функціонують і дають можливість як увійти в уже чинні акаунти в соцмережі, так і створити нові.