У Мінагрополітики повідомили, в яких областях уклали найбільше угод про продаж землі

Із першого липня по п’яте вересня цього року українці уклали вже 12 784 угоди в рамках ринку землі. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Найбільше правочинів щодо продажу землі зареєстровано в Київській, Полтавській та Хмельницькій областях. Найменше — в Одеській — 150, Закарпатській — 221, Миколаївській — 230. Це — не враховуючи Донецьку й Луганську області, на частині яких відбуваються військові дії. Там зареєстровано відповідно 141 і 65 угод. На Тернопіллі таких правочинів 382 на 419,2 гектара землі. 

Як відомо, першого липня міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко офіційно оголосив про старт ринку землі.

До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізичні особи — громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям, як обіцяють, вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що на 8 вересня укладено 13712 угод в рамках ринку землі.  Подали заяви для отримання доступу до  Державного земельного кадастру 4912 нотаріусів. Всього заяв – 5518 , із них погоджено 4874, в черзі на розгляд – 8, відмову отримали 636. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.