У міліції Тернопілля кажуть, що до виборів готові, а спостерігачі це заперечують (Фото, Відео)

P1210002-nГотовність міліції Тернопільщини до позачергових виборів обговорювало керівництво УМВС області та міжнародні спостерігачі.

– Правоохоронці Тернопільщини до позачергових парламентських виборів готові, – заявив начальник обласного управління міністерства внутрішніх справ Василь Облещук.

Читайте також. “На Тернопільщині буде близько 250 спостерігачів-волонтерів”, – юрист КВУ (Відео)

Втім, незалежні спостерігачі від Громадської ініціативи «ОПОРА» не зовсім із цим згодні. Вони стверджують, що міліція у процес лише почала включатися і ще навіть «гарячих ліній» не відкрила для прийому скарг від виборців (див. відео – унизу).

- Міліція завжди була і залишається поза політикою. Ми будемо забезпечувати максимальну охорону громадського порядку в місцях проведення виборів, а також там, де проходитимуть масові заходи, - каже начальник міліції.

Він запевнив, правоохоронці однаково захищатимуть усіх, незважаючи, хто приїжджатиме і яку політичну силу представлятиме, повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області 30 вересня.

Читайте також. Дві виборчі дільниці у Тернополі на виборах до парламенту змінять адреси (Відео)

Так, 19 вересня відкрила свою місію зі спостереження за достроковими виборами і Організація із безпеки й співробітництва в Європі. Майже 700 спостерігачів від ОБСЄ стежитимуть за перебігом дострокових парламентських виборів в Україні.

Заступник начальника обласного управління міліції Руслан Балик днями зустрівся з експертом і  його асистентом з питань безпеки ОБСЄ, а також з Нільсом Боелем – довгостроковим спостерігачем. Зазначимо, що на Тернопільщині працюватиме два довгострокових і близько шести короткострокових представників Організації із безпеки й співробітництва в Європі.

Читайте також. Чи є ваше прізвище у списках виборців – з’ясуйте завчасно, просять тернополян (Відео)

За словами Нільса Боеля, у виборчий процес вони втручатися не будуть. Їхня місія – спостереження за ходом підготовки виборів, за самим процесом голосування та підрахунком голосів.

За безпеку міжнародних спостерігачів відповідатимуть правоохоронці, - каже Руслан Балик.

Про недоліки в організації діяльності міліції та інші моменти, а також порушення, які вже зафіксували  спостерігачі, у прес-клубі розповів представникам ЗМІ Рустам Ергешов - координатор Громадської мережі ОПОРА в Тернопільській області.

Софія Левицька