У медуніверситет Тернополя документи подали абітурієнти зі Слов’янська і Севастополя (Фото)

оснПонад п’ять тисяч заяв уже надійшло від охочих здобувати лікарський фах саме в Тернополі, у Тернопільському державного медуніверситету ім.  І.Горбачевського.

Відповідальний секретар приймальної комісії ТДМУ Григорій Загричук розповів, що старт був досить бурхливим і насиченим.

Читайте також. Вступна кампанія-2014: заяви подають в електронній формі або йдуть до вишу особисто

Подробиці ІА “7 Днів-Україна” розповіли у прес-службі вишу.

– У перший день вступної кампанії ми прийняли від фізичних осіб і обробили понад 800 заяв. Потрібно відзначити й те, що абітурієнти активно заповнюють електронні заяви. Вранці 14 липня до приймальної комісії Тернопільського державного медичного університету надійшло більше 1000 електронних заяв. Станом на ранок 23 липня загальна кількість поданих документів сягнула цифри понад 5000, – зазначив він. – В аналогічний період минулого року надійшло 3040 заяв.

Григорій Загричук також нагадав, що абітурієнтів, які вступають на перший курс зараховують на навчання за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Винятки є лише для тих, хто закінчив школу до 2007 року.

- Вступ на спеціальність «здоров’я людини» передбачає проходження творчого конкурсу. Також є категорія абітурієнтів, які вступають на другий курс, маючи при цьому диплом молодшого спеціаліста. Такі особи зараховуються до університету на підставі результатів внутрішнього тестового іспиту. Вступ на спеціальність «сестринська справа» на освітньо-кваліфікаційні рівні «бакалавр» і «магістр» відбувається також за результатами внутрішнього тестового іспиту, - продовжив Григорій Загричук.

До речі, кількість місць на державній формі навчання залишилася на минулорічному рівні. Порівняно із попередніми роками кількість бюджетних місць збільшили до 209 (раніше – 150). Враховуючи значний наплив абітурієнтів, виш звернувся до Міністерства охорони здоров’я України щодо збільшення ліцензованого обсягу.

Читайте також. Учасник ЗНО, який набрав максимальні 200 балів із трьох предметів, закінчив звичайну школу (Відео)

- Приємно зазначити, що до нашого навчального закладу абітурієнти подають документи, маючи високі результати ЗНО. Наприклад, у нас виявив бажання навчатися Віктор Міщанчук з Чорткова, який набрав максимальну кількість балів за всіма показниками – 709,5. Зокрема, він отримав максимум балів з української мови і літератури, біології та хімії із ЗНО, також має максимальну кількість балів за атестат і є переможцем із захисту науково-дослідних робіт Малої академії наук України, - додає чоловік. - Отже, він зробив усе, аби отримати омріяну професію.

Цього року з профільних дисциплін потрібно мати не менше 155 балів. Якщо це стосується лікувальної справи, стоматології та медико-профілактичної справи, то профільним предметом є біологія. Для вступу на фармацевтичний факультет потрібно мати високі бали з хімії.

- Традиційно популярними є лікувальна справа, стоматологія і фармація, - додав відповідальний секретар приймальної комісії. - Помітно зросла зацікавленість серед абітурієнтів до нової спеціальності – «здоров’я людини».

Популярною також є дистанційна форма навчання зі спеціальності «сестринська справа». На неї приймають документи лише від тих абітурієнтів, які мають першопочаткову медичну освіту. Ця форма навчання дуже зручна для працюючих осіб. Популярності вона набуває серед іноземних студентів, зокрема США і Канади. Ліцензований обсяг на дистанційну форму навчання складає 800 місць для освітньокваліфікаційного рівня «бакалавр», 250 – «магістр».

- До нас приїжджають вступати із східних областей України, - продовжує Григорій Загричук. - Нещодавно документи подав юнак, місце реєстрації і проживання якого - Слов’янськ. До вишу вирішила вступити і жителька Севастополя. Є чимало абітурієнтів з Миколаївської, Черкаської, Чернігівської, Київської областей.