У Львові відкрили музей “живої історії” просто неба (Фото)

фото Галини Терещук, Радіо Свобода

Тут можна ознайомитися з автентичною зброєю, одностроями різних військ, військовою технікою, а ще побувати у криївці Української повстанської армії.

Його створили члени Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».

«Живий» музей створили на приватній ділянці учасника товариства «Пам’ять», неподалік від Львова, пише журналістка Галина Терещук, Радіо Свобода.

Тут облаштували польову фортифікаційну лінію. Експозицію поділили на різні періоди двох воєн у ХХ столітті і сучасну на Донбасі. Можна побачити бронеавтомобільну техніку, артилерійське озброєння. Усі військові машини у робочому стані. Їх довелося реконструювати і замінити чимало деталей. Однак вони дають уявлення, на яких приблизно автомобілях їздили вояки у різні часи.

фото Галини Терещук, Радіо Свобода

у музеї представлено 14 експонатів військової вантажної автомобільної техніки, бронетехніки, артилерійське озброєння. Останній експонат, який долучили до експозиції – це бронеавтомобіль ГАЗ-73, який використовували на Донбасі українські бійці.

Засновник музею, голова товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач розповідає, що за роки діяльності товариства дещо зібрали, але мусили все ремонтувати, щоб воно було у робочому стані.

“Вся техніка їздить, ми часто її використовуємо у фільмах. Багато доробили, тому вони не автентичні на 100%, на відміну від зброї, яку купували ще до 2014 року на «Укроборонпромі». Цю зброю з бойової переводили на небойову і ми купували. Також в інтернеті продають різні речі, доводять їх до небойового стану спершу», – розповідає Радіо Свобода Любомир Горбач.

фото Галини Терещук, Радіо Свобода

Відтворили у «живому» музеї інтер’єр кімнати кінця 1940-х початку 1950-х років. Дуже часто килим чи скриня приховували вхід у криївку УПА. Влаштовували їх і у стодолі. У музеї-криївці можна побачити повстанські листівки, бофони – гроші. Виглядає сховок типово, як тоді облаштовували підпільники: ліжка у два яруси, замість подушки мішок, друкарська машинка, ікона, металевий посуд.