У лісництві на Тернопільщині розцвіли крокуси

 

У ботанічному державному заказнику “Шупарський” (Наддістрянське лісництво Чортківського лісгоспу), що в Чортківському районі на Тернопільщині, розцвіла галявина крокусів.

Крокусами можна милуватися та фотографувати їх, але ні в якому разі не зривати. Адже шафран Гейфеля занесений до Червоної книги України.

За незаконне знищення червонокнижних рослин передбачена адмінвідповідальність за ст.88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушникам загрожує штраф від 1700 до 3655 грн., а також компенсація за кожну незаконно зірвану рослину.

Назва «крокус» походить від грецького слова, яке перекладається як «волокно, нитка». Назва «шафран Гейфеля» походить від арабського слова, що в перекладі означає «жовтий», це тому що голівки квіток саме такого забарвлення.

Квітки можуть бути кремові, червоні, жовті, білі, блакитні, пурпурні або помаранчеві. Тривалість масового цвітіння становить від 15 до 20 діб.

На Тернопільщині триває операція «Первоцвіт». Люди, які незаконно збиратимуть й реалізовуватимуть первоцвіти, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

Прес служба ДП "Чортківський лісгосп".