У Летичеві на Хмельниччині знайшли африканську чуму свиней

свиніУ Хмельницькій області через спалах африканської чуми свиней перевірять худобомогильники, звалища та лісові масиви

Як повідомила Держспоживслужба України, на околиці смт Летичів, що на Хмельниччині, було виявлено звалище скелетів, шкір та голів свиней. Таку інформацію Головне управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області отримало 19 жовтня 2016 року під час засідання Державної надзвичайного протиепізоотичної комісії при Летичівській районній державній адміністрації.

Як повідомив в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області Олександр Садов’юк, проблема була винесена на розгляд ДНПК.

«Зранку 20 жовтня 2016 року група спеціалістів Хмельницької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, Летичівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Летичівської районної державної адміністрації здійснила виїзд на звалище. У зв’язку з оголошенням смт Летичів неблагополучним пунктом щодо африканської чуми свиней було прийнято рішення про утилізацію виявлених відходів свиней на місці. Залишки свиней спалено, оброблено гарячим 4% розчином каустичної соди, закопано на глибину 2 м, а прилегла територія піддана дезінфекції», - повідомив Олександр Садов’юк.

За його словами, з метою встановлення осіб, причетних до занесення збудника африканської чуми свиней в смт Летичів та забруднення території відходами тваринного походження, направлено звернення в Летичівський районний відділ ГУ Національної поліції в Хмельницькій області та в Управління СБУ в Хмельницькій області.

Рішенням ДНПК при Хмельницькій обласній державній адміністрації № 6 від 21.10.2016 року місцеві органи самоврядування та користувачів мисливських угідь, територіальні управління Держпродспоживслужби зобов’язано провести перевірки наявних худобомогильників, звалищ, лісових масивів та отриману інформацію надати до Головного Управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Також ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та його територіальні і структурні підрозділи проводять перевірки наявних на території смт Летичів трьох забійних пунктів для встановлення походження відходів.