У Китаї розпочалося тестування на добровольцях розробленої від коронавірусу вакцини

фотоколлаж: Суспільне
фотоколлаж: Суспільне

У випробуваннях беруть участь 108 людей віком від 18 до 60 років.

Учасників випробувань розділили на три групи по 36 осіб та ввели низьку, середню та високу дозу вакцини, повідомляє South China Morning Post. Згодом у частини добровольців підвищилася температура та з’явилася діарея, але побічні ефекти швидко минули, пише Суспільне.

Випробування розпочалися 17 березня після того, як китайський уряд офіційно надав фармацевтичній компанії CanSino Biologics дозвіл на їхнє проведення. Міністерство охорони здоров’я Китаю 23 березня підтвердило факт проведення випробувань на своєму офіційному сайті.

Як зазначається у повідомленні, крім CanSino Biologics участь у розробці вакцини взяли Інститут біотехнології та Академія військово-медичних наук Народно-визвольної армії Китаю. При цьому китайські урядовці зазначають, що остаточний вердикт з приводу ефективності вакцини має з'явитися до кінця року.

За словами генерального директора CanSino Biologics Inc. Ю Сюіфена, очолювана старшим генерал-майором біоінженерії Ченом Вей китайська команда науковців працювала з кінця січня практично цілодобово, щоб розробити потенційну вакцину.

Усі добровольці мають пройти низку обстежень за шість місяців після ін'єкції, щоб з'ясувати, чи не генерують їхні тіла антитіла до вірусу.