У Китаї про коронавірус уже майже забули: як там вдалося зупинити вірус (Відео)

Фото ілюстративне

У Китаї про коронавірус уже майже забули: за добу там виявляють одиниці інфікованих.

Китайська влада на початку 2020 року могла використовувати інтернет-тролів для применшення небезпеки коронавірусу і створення враження про те, що ситуація перебуває у неї під контролем, повідомляє КорреспонденТ.

Світ вже рік живе з коронавірусом, але перші етапи його появи і поширення в Китаї досі оповиті таємницею. Жодного прозорого міжнародного розслідування так і не проведено. Замість цього продовжують спливати факти, як Китай приховував масштаби захворювання.

Влада КНР довгий час запевняла, що вірус не передається від людини до людини, а найвірогідніше його джерело – м’ясо диких тварин. Ще навесні розвідки США, Британії, Канади, Австралії та Нової Зеландії в спільній доповіді заявили, що Китай навмисно приховував і знищував найважливіші дані про новий коронавірус, при цьому наражаючи на небезпеку інші країни.

Тепер же американське видання The New York Times стверджує, що отримало від хакерів більш ніж 3200 китайських урядових директив і 1800 службових записок, в яких йдеться про використання інтернет-тролів для замовчування небезпеки вірусу.

Як Китаю вдалося зупинити вірус, розповіли українці, які живуть у цій країні. Докладніше – у сюжеті Вікна-Новини: