У Київ відправляють ліки, консерви, цукор. Допомога потрібна і Майдану у Тернополі

ЧЕКТернопільщина постійно та активно підтримує Євромайдан. Допомогу надають як кремі люди, так і цілі організації та фірми.

– Ми з друзями – звичайні молоді люди, – каже студент 5-го курсу ТНЕУ Олександр Красновський. – Живемо на стипендію, але теж хочемо чимось допомогти. Ось я і запропонував зібрати кошти і купити те, що необхідно майданівцям.

Читайте також. Осередок революції у Тернополі перебрався під будівлю облради (Відео, Фото)

Зголошувалися волонтери через соціальну мережу «вКонтакти». Врешті , обійшовши гуртожитки вузу, зібрали 492 грн – 452 готівкою і 40 на банківському рахунку.

– Купили шість пар теплих ватяних радянських штанів, – каже юнак. – Дякуємо продавцю “Патріоту” за велику знижку. Сьогодні ж ці речі поїдуть на Київ. Решту – 8,5 грн кинули в скриньку для допомоги активістам. Люди, робіть хоч щось заради спільного блага! В одній країні живемо!

Читайте також. За одну добу у Тернополі для Майдану зібрали понад 300 тисяч гривень (Відео)

Так, комунальна установа Тернопільської обласної ради «Тернопільське обласне виробниче аптечне об’єднання зініціювало збір коштів, медикаментів, продуктів харчування, теплого одягу для потреб активістів Євромайдану в Києві. Ліки, пов’язки, перев’язочний матеріал, м’ясні консерви, цукор, крупи, теплі речі, гроші мешканці області передали тим, хто нині у центрі столиці, ризикуючи життям, захищає демократичні цінності України. Є серед них і чимало тернополян.

Голова обласної ради Василь Хомінець, як повідомляє сайт представницького органу, висловив вдячність краянам за патріотизм, розуміння   та щирість.

Особливо, – сказав очільник обласної ради, – хочу відзначити жителів села Коцюбинці, що на Гусятинщині, їхня частка у наданій майданівцям допомозі – найбільша!»

Читайте також. Міський голова Тернополя відвіз у Київ майданівцям ліки і теплі речі

До речі, тернополян, які не можуть їхати в Київ, записують у загони самооборони у Тернополі. Допомога потрібна на кухні, адже у приміщенні ОДА досі чергують люди.

– Якщо кожен свідомий тернополянин зможе приділити самообороні дві години на добу, нас буде більш як достатньо для забезпечення громадського порядку, – повідомляють у Тернопільському курені самооборони.

Записатися можна в приміщенні Обласної Народної Ради («білий дім») на 5-му поверсі. Заступати на пости треба у кожну парну годину: 22.00, 24.00, 02.00 і далі.

Довідково. Перелік речей, необхідних на Майдані у Києві: шини для кінцівок, розчин аміаку, зігріваючий крем, олфен (пластир), вологі антисептичні серветки, еластичний бинт, Магній 6 (ампули), кратал (пігулки), фуцис (гель), дермазол (крем), форкал (мазь), Лоринден А (мазь), ларфікс (пігулки), гігієнічна помада, аскоцин (таблетки), тайгерон (таблетки по 500, 750), кратал, жіночі прокладки, спирт медичний, чаї від застуди.

Каски (військові металеві), жилети (бронежилети), «розгрузки» (військовий розвантажувальний жилет),захисні щитки (для рук і ніг), камуфляжний одяг, дрова, бензин.

Вогнегасники автомобільні, каремати туристичні, велосипедне чи мотоциклетне спорядження (щитки, каски, рукавиці), спальні мішки, пледи, ковдри, поліетиленові дощовики, туалетний папір, серветки (мокрі, сухі), одноразовий посуд.

Респіратори, протигази; маски: лижні, будівельні, пластикові; окуляри будівельні, гірськолижні; налобні ліхтарики; устілки, шкарпетки (тонкі та теплі); рукавички (теплі, гумові); термобілизна; шарфи, шапки; водо-, вітронепроникні куртки та штани; пухові, теплі куртки, лижні костюми; грілки туристичні.

Продукти: лимони, чай, кава, цукор (порційний або в кубиках, макарони, каші, консерви (м`ясні, рибні, паштети, тушонки), сало, сухарі, солодощі, шоколад, хліб (різаний в упаковці), ковбаси, сири (у вакуумних упаковках).