У Києво-Печерській лаврі кажуть, що хресна хода була самовільною і до УПЦ КП стосунку не має (Відео)

Фото зі сторінки Євромайдан у Твіттер
Фото зі сторінки Євромайдан у Твіттер

На території Києво-Печерського заповідника у цей момент відбуваються події, які не мають стосунку до Української Православної Церкви і до братії Києво-Печерської лаври. Про це повідомив УНІАН керівник інформаційного відділу лаври ієромонах Іларіон.

“Намісник Києво-Печерської лаври не благословляв хресну ходу, яку сьогодні самовільно було організовано певною групою осіб навколо Успенського собору на території Києво-Печерського заповідника. Братія монастиря намагалася перешкодити цим політичним зборам, але зіткнулася з агресивною позицією цих осіб. Кажуть, їх відносять до руху, який позначають як “політичне православ’я”. Хресні ходи не можуть вчинятися самовільно – є священноначаліє лаври, з якими повинні узгоджуватися всі події – і всі про це знають», – повідомив ієромонах Іларіон.

Читайте також. Києво-Печерська лавра: прихильники “Русского мира” хочуть створити “Київську народну республіку”?

Щодо представників Київського Патріархату, які зібралися біля входу на територію Києво-Печерського заповідника, отець Іларіон зазначив, що, «православна Церква ставиться до всіх конфесій з любов’ю» і «лавра відкрита для кожного». У той же час він зазначив, що «зараз багато провокацій і дуже важливо перевіряти інформацію».

Читайте також. У Києві розгромили відділення “Сбербанку Росії”

«Українська Православна Церква молиться за мир в державі. Сьогодні в Церкві велике свято – ми вшановуємо день всіх святих, які на землі нашій просіяли. Святі – це наші небесні друзі і кожен з нас покликаний до святості. Зранку була відслужена святкова Божественна літургія. Ми молимося, щоб на нашій землі запанували мир, любов і взаєморозуміння. Рішення всіх питань повинно відбуватися в мирному дусі – для цього існують форми діалогу. В наші дні відбувається безліч провокацій, як ми зараз бачимо – і навколо Києво-Печерської лаври, але ми будемо мудрими і не будемо піддаватися на них”, – сказав отець Іларіон.

Читайте також. На території Києво-Печерської лаври перебуває 250 сепаратистів – ЗМІ

Нагадаємо, сьогодні вранці кілька сотень людей вирушили пікетувати територію Києво-Печерського заповідника, де, за їхньою інформацією, нібито будуть створювати «київську народну республіку».